Ból pośladków podczas siedzenie

Gdy siedzę wyprostowany to po ok. 15 minutach zaczynają mnie boleć pośladki. Ostatnio zauważyłem, że porobiły mi się tam strupy. Wydaje mi się, że to od tego siedzenia. Jest na to jakiś sposób? Od czego to może być?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stan jaki Pani opisuje nie jest prawidłowy. Warto zwrócić się o pomoc do chirurga, by ten mógł ocenić zmiany powastałe na pośladkach przy bezpośrednim badaniu. Być może wynikają one z upośledzonego ukrwienia lub zaników mięśniowych ''odsłaniających kości'' i przez to uciskających na skórę. Czy jest Pani może nadmiernie chuda??. Proponuję wizytę u lekarza. Czy ból zlokalizowany jest stricte w pośladkach, czy może pomiędzy nimi...mogło by to sugerować hemoroidy.