Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból zęba po leczeniu i wypełnieniu

Witam. Po 2 tyg bólu i leczenia zęba 1.04 miałam udrożnione i wypełnione kanały. Podczas zabiegu odczuwałam silny ból i krwawiłam. Lekarz powiedział że to przez stan zapalny poza zębem. Dzień później nadal miałam silny ból więc dostałam antybiotyk Dalacin C 300. Ból znacznie się zmniejszył ale dziś znowu wydaje mi się silniejszy. Odczuwalny jest głównie przy nagryzaniu i utrzymuje się przez dłuższą chwile. Czy grozi mi utrata zęba? Czy powinnam zmienić lekarza bo ten coś popsuł?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Witam Dolegliwości bólowe nie musza świadczyć o nieprawidłowo przeleczonym zębie. Mogą być związane z obecnością zmian zapalnych, które potrzebują jeszcze czasu, aby się wygoić. Jeżeli ma pani jakieś wątpliwości to w pierwszej kolejności proszę udać się do swojego lekarza prowadzącego.

0

Po prawidłowym leczeniu kanałowym mogą utrzymywać się opisane dolegliwości bólowe. Warto jednak wykonać kontrolne zdjęcie RTG w celu oceny.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Najlepiej udać sie do stomatologa, który Panią leczył. Często, nawet po prawidłowo przebiegającym leczeniu endodontycznym zęba, dolegliwości bólowe mogą się utrzymywać. Wskazane jest zrobienie zdjecia RTG aby mieć wgąd na wypełnienie kanałów, widok ewentualnych zmian w kości oraz możliwośc porównania ze stanem przed leczeniem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy