Bóle brzucha i problem z oddychaniem podczas kaszlu lub kichania

Dobry wieczór mam pytanie które mnie nurtuje od pewnego czasu podczas kaszlu lub kichania nasilają się bule brzuch i cienszko mi się oddycha czy to jest wina przepony i jakie badanie morze to stwierdzić z góry dzienkuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy są niecharakterystyczne i mogą być wynikiem wielu patologii w obrębie jamy brzusznej. Nie ma jednak takiej możliwości, by na podstawie tak lakonicznego opisu postawić jakąkolwiek konkretną diagnozę. Sugeruję wizytę u lekarza POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.