Bóle i wysuszenie oczu przy astygmatyźmie

Witam, choruje na astygmatyzm. Nigdy nie nosiłem okularów gdyż zawsze mnie irytowały a nie odczuwałem takiej potrzeby. Kilka miesięcy temu korzystałem z komputera w pomieszczeniu ze słabym oświetleniem i od tego czasu zaczęły mi się bardzo męczyć oczy co powoduje ból i wysuszenie. W grudniu byłem u okulisty, przepisano mi nowe szkła pvp comod i klarin, niestety to nie pomogło. Dodam, że problem występuje nawet gdy nie korzystam z urządzeń elektronicznych i jest bardzo uciążliwy.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania okulistycznego nie jestem w stanie udzielić pomocnej odpowiedzi. Warto wykluczyć przyczyny alergiczne, wynikające z niedoboru witamin oraz ponownie zgłosić się do okulisty.