Bolesne zgrubienia na skórze po domięśniowym podaniu pyralginy

Witam . Corka brala pyralgine domiesniowo z powodu silnych boli połpaścca a tydzien po w tych miejscach wytworzyly sie bardzo bolace i twarde zgrubienia , czy to mozna zwalczyc ?? dodam , ze corke to boli i utrudnia jej funkcjonowanie , ciezko jej jest siadac . Ma 19 lat . Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz :)

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zgrubienie w okolicy zastrzyków domięśniowych może być związane z krwiakiem, bliznowaceniem bądź obrzękiem tej okolicy. Nie ma doskonałej metody zmniejszenia dolegliwości. Można stosować ewentualnie okłady z sody oczyszczonej (1 łyżka sody na 0,5 szklanki wody) kilka-kilkanaście razy dziennie oraz unikanie podrażniania tej okolicy. W przypadku braku poprawy proszę skonsultować się z internistą.