Bolesność po usunięciu 3 zębów

Moja mama była w czwartek ostatnio u dentysty, stomatolog wyrwała jej 3 zęby , powiedziała ze nie powinno sie nic dziać a gdyby jednak bolał po znieczuleniu można zażyc tabletke przeciwbólową. Odkad znieczulenie ustało nie może wytrzymać z bólu , brała tabletki przeciwbólowe i nie przeszło. A jak ustało to na chwilę. Dziś byla u dentysty doraznie i okazalo sie ze nie zrobil sie skrzep taki jak ma byc. Dostala tabletke do zeba i antybiotyk ale nadal bardzo boli , co robic ? prosze o odpowiedz

Witam!
Niestety,ze względu na nieprawidłowe uformowanie skrzepu taka sytuacja może potrwać jeszcze kilka dni... Pani mama może wybrać się jutro do dentysty ,żeby jeszcze raz zaaplikować wkładkę p/zapalną,gdyż czasem trzeba ją założyć kilka razy zanim wszystkie objawy ustąpią...
Pozdrawiam.