Brak akceptacji partnera przez rodziców i wspólne mieszkanie

Witam bardzo proszę o pomoc - 4 lata temu zakupiłam z rodzicami dom w którym obecnie razem mieszkamy, problem polega na tym że mimo iż mam 31 lat - nie mogę żyć jak dorosła osoba, rodzice nie akceptują mojego związku.... cierpi na tym strasznie mój syn..

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty, który wyłącznie w kontakcie OSOBISTYM może określić jakiej formy pomocy Pani potrzebuje - pomoc psych. czy może psychoterapia, a jeśli tak to jaka ?

Dzień dobry.

Pani przekonanie, że nie może Pani żyć jak osoba dorosła, mieszkając wspólnie z rodzicami, jest błędne. Z jakiegoś powodu jednak, pomimo 31, lat nie przecięła Pani psychicznej pępowiny, łączącej Panią z nimi. Możliwe też, że to rodzice Pani, traktując Panią wciąż jak swoje dziecko, nie chcą tej symbolicznej pępowiny przeciąć, a Pani przyjmuje ich reguły.
Tak czy inaczej - problem własnej autonomii i dorosłości może Pani przepracować podczas terapii psychologicznej, do której namawiam.

Pozdrawiam.