Brak apetytu u 4-latka

witam pytanie do dietetyka mam synka niejadka ma 4 lata jest zdrowy zywy mało je ma bardzo maly jadłospis ogolnie nie je miesa wszystko się musi rozpuscic kilka razy zadlawil się cukierkiem czy to możliwe ze ma maly przełyk?ogolnie boi się probowac czegos nowego do jedzenia pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

część dzieci w tym wieku nie lubi podawania nowych pokarmów, czasami nowy produkt trzeba podać 15 razy zanim dziecko zechce spróbować. Zadławienie to niedrozność dróg oddechowych, raczej nie lączyłabym z przełykiem, ale dla pewności może Pani wykonać gastroskopię.

Pozdrawiam serdecznie