Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 1 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak czucia w dolnej części twarzy po operacji szczęki

Witam:) W czerwcu miałem operacje szczęki, osteotomia. Po zabiegu oczywiście nie miałem czucia w dolnej części twarzy. Znieczuczulenie. Niestety minęło ponad pół roku i nadal nie mam czucia w dolnej wardze i brodzie. Coraz bardziej seplenię i klopoty przez to w pracy itd Ortodonta -odsyła mnie do chirurg - do nikogo, oby jak najdalej od niego i mówi, że to nie jego sprawa z nerwa nie ciął. .. Udałem się do neurologa to pani mi problemach ze ślubem córki opowiadała. Co mam zrobić do kogo iść?
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam! No niestety najprawdopodobniej do szło do uszkodzenia nerwu, więc niech pan pójdzie do jakiegoś normalnego neurologa, albo do neurochirurga i to za pieniądze, bo chyba inaczej się nie da. A także powinien pan chyba zażywać preparaty vit. z grupy B np. milgamma. Pozdrawiam.

umów wizytę 0

Dużo czasu minęło... Może przynieść poprawę elektrostymulacja nerwu twarzowego, laseroterapia oraz ćwiczenia pobudzające ruchomość mięśni. W tym temacie polecam wizytę u fizjoterapeuty. Konieczna jest również wizyta u logopedy.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety