Brak miesiączki a uprawianie stosunku przerywanego w 9 dniu cyklu

Mija 39 dzień cyklu a ja w dalszym ciągu nie mam miesiaczki. Moje cykle zwykle trwają 33-35 dni. Uprawiałam seks przerywany 9 dnia cyklu. Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży? Dodam że nie mam żadnych objawów ciąży... Jednak bardzo się stresuję i wyczekuję okresu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że stosunek przerywany nie jest uznaną metodą antykoncepcyjną. Ryzyko ciąży jak najbardziej zatem istnieje. Nie ma jednak takiej możliwości, by prawdopodobieństwo to określić w wartościach liczbowych. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.