Brak ochoty do nauki

Nie wiem co się ze mną dzieje! Jestem w II klasie liceum. Jestem dobrym uczniem. Ogromnie nie chce mi się uczyć. Nie mam zainteresowań. Nic mnie nie cieszy. Odczuwam pustkę. Gdy myślę, ile przede mną życia, a co za tym idzie pracy, to mam już tego dość. Ostatnio przez to że tak nie chcę mi się uczyć złapałem dwie jedynki. Na przykład dzisiaj od południa zabieram się do pisania rozprawki i napisałem jedno zdanie i mam dość. Co roku jest coraz gorzej, a zaczyna się na wiosnę.

Świadomość że za chwilę staniemy się panami i władcami siebie i całej swojej przyszłości potrafi obezwładnić. Dlatego najlepiej udać się do psychologa na konsultację i poprosić o pomoc w uświadomieniu sobie, że od jakości wykonywanych zadań zależy czy będziemy mogli sami decydować o spełnianiu marzeń, o szukaniu atrakcyjnej i ciekawej pracy, o swobodzie dokonywania wyborów bez presji czasu, o słuchaniu tylko własnych potrzeb i niezależności.
Pozdrawiam.

Witaj,

Nie warto czekać aż problem się pogłębi. W Katowicach znajdziesz wielu doświadczonych psychoterapeutów, którzy pomogą CI poradzić sobie z problemem.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska