Brak okresu po porodzie martwego płodu a możliwość kolejnej ciąży

Witam mam pytanie urodzilam dziecko w pazdzierniku ale byl to porod wywolany przez to ze synek juz nie zyl dostałam pierwsza miesiaczke 2 grudnia i kolejna powinnam dostac 30 grudnia i do tej pory nie dostałam czy moze to oznaczac ciaze

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli dochodziło do stosunków bez zabezpieczenia to nie można wykluczyć ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.