Brak poprawy w leczeniu schizofrenii paranoidalnej

Moj syn choruje na schizofremie paranoidalna od 4 lat. hospitalizowany od 2010 8 razy. Obecnie przebywa w szpitalu od kwietnia. Bierze leki 3 razy 200 klozapolu w przeciagu tych lat bral rozne inne leki. Wydaje mi sie, ze stan jego zdrowia nie ulega poprawie, a wrecz odwrotnie pogarsza sie. Nie wiem do kogo mam sie udac i prosic o pomoc dla mojego syna, w tych latach palil marihuane i zazyl 8 razy dopalacze. Ma glosy rozkazujace i obrazajace. Bardzo sie boje o niego.

Niestety, ta sama choroba może przebiegać łagodnie i poddawać się leczeniu, a u innego pacjenta choroba ma charakter lekooporny i leczenie sprawia duży problem. To nie oznacza, że pacjent jest źle leczony. Trzeba cierpliwie czekać na postępy terapii.