Brak szczepień przed zabiegiem na przepuklinę pachwinową

Witam, mój chłopak (22 lata)17.12.2014r. poszedł na konsultacje do chirurga w sprawie przepukliny pachwinowej, wyznaczył mu termin zabiegu na 26.01.2015r. Jednak nie mówił nic o tym żeby wykupił sobie szczepionkę przeciw żółtaczce. Moja mama mówiła że 10 lat temu miała jakiś zabieg to musiała mieć dwa zastrzyki przed i trzeci po zabiegu i tu moje pytanie czy w przypadku mojego chłopaka to jakieś niedopatrzenie? Dodam że wcześniej nie miał żadnej operacji i w dzień zabiegu był na coś szczepiony.

Nie ma obowiązku szczepienia się przeciw WZW typu B. Pacjent robi to we własnym zakresie jeśli uważa to za konieczność. Każdy ośrodek zdrowia powinien zapewnić pełne bezpieczeństwo w zakresie chorób zakaźnych.