Brak zgody z wypisem ze szpitala

Znajomy dostał wypis z szpitala w którym jest napisane w epikryzji; "...w trakcie obserwacji szpitalnej utrzymujące się dolegliwości bólowe, odpowiadające na placebo. " w przypadku wizyt u lekarzy różnych specjalności jak będą go traktować? Czy będą chcieli go leczyć i traktować poważnie. Znajomy nie zgadza się z wypisem bo zorientował się ze dostaje inne leki. Konsultacje z psychologiczne wyszła prawidłowo. Został wypisany z szpitala bez diagnozy bólu brzucha.

Witam,
nie wiem,co oznacza "psychologiczne wyniki wyszły prawidłowo",więc proszę jeszcze raz zapytać o powód wypisania,bo być może był spowodowany brakiem fizycznych schorzeń leżących u podstaw bólu brzucha.Tak,czy inaczej powinno się mieć w epikryzie zaznaczone rozpoznanie/np.nerwicowe podłoże dolegliwości/i wskazania do dalszego leczenia.Pan pisze w imieniu kogoś drugiego,więc być może nie zna Pan treści dokumentów albo przekazu,jaki dostał znajomy.
I jeszcze jedno:reagowanie na placebo nie jest niczym ośmieszającym,jest natomiast sugestią zaburzeń nerwicowych,które leczy się inaczej/najlepiej psychoterapią/.Jeśli nie zostanie podjęta,wystąpi prawdopodobnie kolejny objaw fizyczny i kolejne rozpoznanie "nie po myśli" pacjenta.Są to więc być może objawy psychosomatyczne.