Brązowe cienie pod oczami u 41-latki

Mam ciemne brązowe cienie pod oczami nie sadze ze są te cienie od niewyspania chociaż tak wyglądają z daleka widać jakbym miała popodbijane oczy co można zrobić i żeby zwalczyć takie cienie i z jakiego powodu mogły one powstać chciała bym zaznaczyć że nie choruje na żadne przewlekłe choroby mam 41 lat i czy to może być rodzinne bo moja mama też ma takie since pod oczami. Dziękuję za odpowiedź.

Cienie pod oczami najczęściej wynikają z prześwitujących naczyń krwionośnych. Można zamaskować te naczynia podając w tę okolicę kwas hialuronowy np. Redensity II, który jest specjalnie do tego przeznaczony. Naczynia stają się mniej widoczne i najczęściej cienie są niezauważalne wtedy. Oczywiście trzeba wcześniej wykluczyć możliwe zjawiska chorobowe powodujące taki stan. Ale to musi stwierdzić lekarz podczas wizyty.

Cienie powstają na skutek ścieńczenia skóry, zaniku tkanki podskórnej i pogorszenia krążenia limfatycznego i krwionośnego. Można z nimi walczyć z dużym powodzeniem. są preparaty dedykowane do walki z cieniami np: Teosyal Redencity II - okolica oka. Proszę o zdjęcie na maila: biuro@bonadea.com.pl to poradzę co w Pani przypadku można zrobić.

Witam
Z wiekiem cienie pod oczami mogą stawać się coraz bardziej widoczne ze względu na zmianę kształtu oczodołu, ścieńczenie skóry i coraz większe zaburzenia krążenia w tej okolicy. W tych przypadkach może pomóc mezoterapia, zwłaszcza z użyciem osocza bogatopłytkowego, kwas hialuronowy ( redensity II ) oraz nici PDO. Osobnym problemem dotyczącym zwłaszcza osób z ciemniejszą karnacją jest gromadzenie ciemnego barwnika w okolicy powiek. Z tym problemem trudno walczyć. można spróbować peelingi lub laser frakcyjny.