Brązowe plamienie w terminie miesiączki a ciąża u 24-latki

Witam. Mam 24 lata, miesiaczkuje nieregularnie, kilka miesiecy temu prawie wcale nie misiaczkowalam. Udalam sie do ginekologa, ktory w pomogl mi uregulowac miesiaczke. Teraz moj cykl trwa 34 dni. Dzis tj. 16.07 powinnam dostac miesiaczke, 10.07 zauwazylam brazowe plamienie, ktore trwalo 3 dni. Dodam, ze od 2lat staramy sie z mezem o dziecko. Przyjaciolka powiedziala mi ze te plamienie moze oznaczac ciaze. :) testu jeszcze nie robilam. Prosze mi powiedziec czy moge byc w ciazy?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak teoretycznie może być Pani w ciąży. Proponuję wykonać badanie beta hcg i udać się do ginekologa jeżeli miesiączka nie wystąpiła. Jeżeli nawet miesiączka wystąpiła proponuję udać się do lekarza ginekologa w celu rozszerzenia diagnostyki niepłodności.