Cera alergiczna a odpowiednie działania

Witam, mam problem ze skórą. Mam różne alergie(aquagenic urticaria) ale to co mam ze skórą twarzy to nie wiem jak sobie z tym poradzić. byłam u dermatolog dostałam azycyne i jeszcze inne rzeczy ale po żelu mam wysuszoną - wrecz popaloną skórę, każdy krem nawet nawilżający mnie piekł. Mam krostek wiecej niz przed uzywaniem, cera sie łuszczy i jest lekko czerwona. Toleruje ładnie krem nawilż. jak i czasem do mieszanej. Sama juz nie wiem jaką mam skóre twarzy. mam wagry i rozsz. pory.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Bardzo często dieta pomaga. Nie wiem czy ma Pani jeszcze jakieś inne dolegliwości, ale tak ogólnie mogę doradzić rezygnację z nabiału i glutenu (nietolerancja glutenu to nie mit, to fakt naukowy) na kilka tygodni.
Polecam też wykonanie testu nietolerancji pokarmowych np. FoodDetective (allegro 400zł) lub porządnego w laboratorium.
Na początek jednak spróbowałabym diety.
Dobrym rozwiązaniem są też 100% naturalne kosmetyki, np. z mydlarni u Franciszka (tam ostatnio znalazlam świetne mydła i olejki).
Jeżeli potrzebuje Pani jadłospisu, zapraszam do kontaktu, koszt z zaleceniami to 150 zł (wysyłany na maila).
Pozdraiwam serdecznie