Chcę schudnąć - jak mam to zrobić?

Witam . Mam na imię Agnieszka. Mam 23 lata, mam 164 cm wzrostu i niestety ważę już teraz ponad 70 kg. Mam pracę, w której ruch jest ostatnią rzeczą, jaką musiałabym wykonywać. To praca za biurkiem. Bardzo chciałabym schudnąć, ale nie wiem, jak mam się za to zabrać. Próbowałam głodówki, ale to zły pomysł. Od 3 dni dopiero staram się jeść mniej jak dotychczas. Rano nie jem, później ok. 15. jem obiad i ostatni posiłek w postaci jogurtu naturalnego jem o 19. zaczęłam też trochę ćwiczyć, ale jakoś mi to nie wychodzi. Do tego rzuciłam palenie, więc apetyt mam jeszcze większy, ale muszę się powstrzymywać. Co zrobić?

Witam,

Na początek proszę zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, które znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia Dzięki nim będziesz wiedziała jakie błędy popełniasz i jak im zapobiegać. Dodatkowo proszę pamiętać o aktywności fizycznej, wystarczy 30 minut dziennie. Zwykły spacer po pracy czy w drodze do pracy na początek wystarczy. W weekend proszę się wybrać na rower czy basen. Ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam