Chłopak nie chce rozpocząć współżycia

Dzień dobry,mam 23 lata i jestem dziewicą Chciałabym zacząć współżycie z moim chłopakiem.Wszystko było w porządku, przynajmniej mi się tak wydawało.Gra wstępna była fajna i ja byłam już gotowa.Jednak on tłumaczył, że to nie jest odpowiednie miejsce.Ostatnio długo o tym rozmawialiśmy i on powiedział mi, że woli inne zabawy niż seks.Zawsze myślał o sobie i wystarczały mu pieszczoty ustami. Miał wcześniej dziewczynę ponad 2 lata i rzadko zdarzało im się kochać. I tak mu jest najlepiej. Co robić?

Nie ulega wątpliwości, że ma Pani prawo do współżycia, kochania się i przeżywania związanych z tym uniesień i przyjemności wraz z wybranym partnerem.
Jeżeli taka jego decyzja jest podyktowana jednak jakimiś zaburzeniami seksualnymi np. problemami ze wzwodem, albo osiągnięciem orgazmu podczas stosunku to powinien on się zgłosić do psychoterapeuty najlepiej z seksuologicznym wykształceniem.

Witam Panią
Czasami mężczyźnie trudno jest powiedzieć o swoich seksualnych obawach czy lękach, związane jest to między innymi z tym że jako mężczyzna chce się czuć męski. Pomogłaby np wspólna wizyta u seksuologa gdzie przy pomocy specjalisty mogliby Państwo porozmawiać o swoich obawach. Nie napisała Pani jak długo są Państwo w związku, czasami któreś z partnerów potrzebuje więcej czasu.
Anna Suligowska

Witam serdecznie!

Sprawa wygląda następująco. Pani partner ma problemy na tle seksualnym (lęki, obawy) lub ma po prostu niskie potrzeby. Proszę z nim o tym porozmawiać - szczerze i otwarcie. W wypadku gdybyście Państwo nie mogli się porozumieć - proponuję udać się do seksuologa.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu

Dalsze rozmowy mogą być odczuwane jako presja wymagania seksu.
Chłopak ma jakiś problem i najlepiej, żebyście udali się do specjalisty seksuologa.
Proponuję dużą delikatność, ale i konsekwencję.
Nie należy za bardzo liczyć, że upływ czasu rozwiąże problem, że sprawy seksualne się stopniowo ułożą...
Tak rzadko bywa, niestety...
Pozdrawiam. JW, www.seksuologia.org.pl