Choroba lokomocyjna u 17-latka

Jak pomóc 17 latkowi z chorobą lokomocyjną? Nie toleruje jazdy busami i autobusami, pociągiem może - czy to kwestia psychiki czy faktycznie coś jest np. z błędnikiem? Chciałabym mu pomóc ale nie wiem jak.Do tej pory nic z tym nie robił, ani nikt mu nie pomagał jak był młodszy. Niby banał ale jednak w takim wieku gdzie ważne są stosunki koleżeńskie musi rezygnować z np. wyjscia do kina co wiąże sie z jazda busem. Robi mu się niedobrze, kręci w głowie.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Po pierwsze, radziłabym udać się z nastolatkiem do specjalisty neurologa, by zbadać, czy jego problemy mają faktycznie związek z kinetozą (chorobą lokomocyjną), czy lęk przed podróżą nie wynika przypadkiem z czynników emocjonalnych, psychicznych, np. z lęku społecznego, socjofobii czy agorafobii. Choroba lokomocyjna wynika z braku zgodności bodźców odbieranych przez zmysł wzroku i równowagi (błędnik). Choroba zwykle mija po zakończeniu podróży. By pomóc nastolatkowi przed podróżą, można mu podać Aviomarin.

Pozdrawiam!

0

Dzień dobry!

Chłopak powinien zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i postępować zgodnie z jego wskazówkami.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty