Chwiejność emocjonalna u chorej na schizofrenię

Witam! Jestem chwiejna emocjonalnie. Nie potrafię tego zaakceptować. Czuję się tak jakbym była w więzieniu, jakby rządziły mną moce, dobre lub złe! Nie ma to związku z moją chorobą (shizofrenia paranoidalna). Jest to powodowane moimi myślami, np tym, że do niczego się nie nadaję! Boję się tych myśli! Np tego, że siebie lub kogoś zabiję by sobie ulżyċ! Czy szpital może mi pomòc! Słyszałam, źe leczenie jest skuteczne, chociaź terapia trwa 3 mce i ponad. Dziękuję za pomoc w podjęcii decyzji o lecze

Wygląda na to, że Pani nie kontroluje tych myśli i emocji i znacznie utrudniaja Pani życie - jest Pani w stresie i napięciu oraz czuje ogromny psychiczny dyskomfort.
Objawy same z siebie nie miną. Jeśli są obecne pomimo pozostawania pod opieką lekarza/terapeuty/psychologa - warto rozwazyc hospitalizacje. Wtedy dłuższa obserwacja pomoze ustalic bardziej dogodne dawki leków a dodatkowo będzie miała Pani szanse korzystac z pomocy psychologow, lekarzy, specjalnie organizowanych zajęć w szpitalach.
Powodzenia!

Witam.Jeśli jest Pani w terapii i pod konsultacją psychiatry to proszę o hospitalizacji porozmawiać z lekarzem i psychologiem.Często pobyt w szpitalu może przynieść dobre rezultaty.Pozdrawiam

Terapia może pomóc. Opisane przez panią objawy stricte wiążą się ze schizofrenią. Podczas terapii mogłaby pani nauczyć się kontroli emocji i swojego stanu. Pozdrawiam