Cierpnięcie dłoni w nocy

W nocy budzą mnie cierpnące dłonie – śpię na plecach. Badanie EMG i RTG kręgosłupa nie wykazały zmian. Mimo to zoperowałem cieśń nadgarstkową prawej dłoni – nie pomogło. Zauważyłem jednak, że gdy śpię na plecach i pilnuję aby dłonie były przekręcone (leżały na części zewnętrznej, okręcone o 180o w stosunku do pozycji naturalnej), co powoduje, że swoim ciężarem nie uciskają nerwu w cieśni nadgarstkowej, to w nocy dłonie mi nie cierpną. Czy jest to w jakiś sposób uzasadnione? Z czego to wynika?

Magdalena StusiĹska

Być może pewne pozycje wyzwalają ucisk na nerw i naczynia, stąd cierpnięcie dłoni. Proszę spróbować unikać wyzwalających objawy pozycji podczas snu.