Co 2tygodniowe miesiączki przy spirali

Mam 42 lata od 2 lat zalozona spirale moj klopot to co 14 dni miesiaczkuje .tak juz od. 3 miesiecy to trwa .prosze o pomoc

albo zostawić starą wkładkę i wyregulować miesiączki tabletkami hormonalnymi
albo wymienić spiralkę na wkładkę hormonalną , wtedy nie trzeba będzie stosować dodatkowej terapii hormonalnej.