Co jest powodem braku przyjemności podczas masturbacji?

Witam (chlopak 19lat) Miałem problem z przedwczesnym wytryskiem poszedłem do seksuologa i dał mi tabletki które juz po pierwszych działaniach działałaly ale w trakcie masturbacji nie czuje z tego żadnej przyjemności !!! Czy to także sie leczy i sa na ta dolegliwość tabletki jakies ?

Witam,
Trudno jest mi odpowiedzieć na tak postawione pytanie, gdyż nie podał pan jaki lek panu zalecono. Jeśli zlecono lek z grupy antydepresantów, to istotnie mogą one zmniejszać intensywność doznań seksualnych.
Nie istnieje substancja czynna mająca rejestrację do leczenia braku przyjemności z seksu. W podanej sytuacji można rozważyć modyfikację farmakoterapii i/lub zastosowanie psychoterapii. Powinien pan to przedyskutować ze swoim seksuologiem.

Jeśli przepisane leki należą do grupy SSRI (np. paroksetyna, escitalopram, sertralina itd.), czasem faktycznie obserwuje się zmniejszenie czucia w okolicach narządów płciowych. Proszę poczekać jeszcze tydzień-dwa i jeśli nic się nie zmieni - udać się do lekarza w celu zmiany leku lub dawkowania.

https://terapiaslomka.wordpress.com/