Co jest powodem drętwienia palców u ręki i jak interpretować wynik prześwietlenia kręgosłupa?

Witam, Mam problem z dręrwieniem palców prawej ręki nad ranem i w ciągu dnia. Wykonałam prześwietlenie kręgosłupa szyjnego. Wynikk badania: Wysokość trzonów i szerokość tarcz międzykręgowych i w kręgosłupie szyjnym zachowana. Niewielkie spłycenie lordozy szyjnej. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na przednich i tylnych krawędziach trzonów na poziomie C5-C6. Czy przyczyną może być niedobór jakiegoś minerału.? Wspomnę jeszcze, że mam osteoporozę. Proszę o pomoc. Ewa

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dalsza diagnostyka i jak sądzę wykonanie EMG proszę zgłosić się do neurologa.