Co jest powodem pojawienia się przebarwienia na ustach u osoby po ciąży?

Witam, Mając 11-13 lat (nie pamiętam dokładnie kiedy) na ustach, na dolnej wardze pojawiła mi się ciemnoczerwona plamka. Bez żadnych objawów. Po prostu była i odznaczała się wyraźnie na ustach. file://C:/Users/user/Downloads/20180322_080230_2.jpg Pani dermatolog uznała, że to nic takiego. Zwykłe przebarwienie. Przy każdej kontroli pieprzyków pytam również o usta i otrzymuję taką samą odpowiedź. Plamka ta właściwie pozostała bez zmian. Jednak po ciąży zauważyłam, że zaczyna się pojawiać podobne przebarwienie na górnej wardze. Czym może to być spowodowane? Hormony? Mogę temu jakoś zaradzić? Powinnam zrobić jakieś badania? Niestety najwidoczniej na pomoc w znalezieniu przyczyny ze strony dermatolog w mojej okolicy raczej nie mogę liczyć. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje zgłosić się do innego dermatologa, niestety powyższy link nie działa.