Co mogą oznaczac ból i opuchlizna kostek po wycieczce w górach?

Witam, postanowiłam wybrać się na jeden ze szczytów górskich w naszych polskich Tatrach. Wycieczka na szczyt i z powrotem około 6h. Podczas wchodzenia bardzo dokuczał mi ból w okolicy kostek. Myślałam że to przez nowe obuwie. Niestety na drogi dzień ból dalej się utrzymuje oraz doszła do tego opuchlizna. Czy mogę mieć powody do obaw? Czy wystarczy maść z apteki?

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecamę wizytę u lekarza. Niestety kostka może być skręcona i dalsze jej nadużywanie w górach może tylko pogorszyć jej stan. Pozdrawiam i życzę zdrowia.