Co mogą znaczyć moje problemy ze wzrokiem?

Od jakiegoś czasu mam problem ze wzorkiem, noszę okulary od 2 miesięcy wada wzorku to 0.25. Zdarzaja się takie sytuacje kiedy tracę ostrość w oczach i wszystko co widzę się chwieje (cos podobnego do kręcenia się w głowie). Wieczorami miewam klucie w oku(prawym) Dodam że na badaniach u okulisty znaleźli jakąś kropkę w oku(prawym) i dostałam skierowanie na wykluczenie cukrzycy. Mój GP gdyż mieszkam w Anglii zrobił badania krwi i to wszystko. Czy to coś poważnego? Czy efekt zmęczenia i przyzwyczajenia się do okularów?

Lek. Paweł Szadkowski

Przyzwyczajanie do nowych okularów nie powinno trwać dłużej niż tydzień i nie sądzę żeby było to powodem pani dolegliwości. Jeśli cukrzyca i nadciśnienie zostały wykluczone przez GP, najlepiej udać się do swojego lekarza okulisty, który odpowiednio ukierunkuje dalszą diagnostykę.