Co mogą znaczyć te problemy z łechtaczką po porodzie?

5 miesięcy temu urodziłam trzecie dziecko. Obyło się się bez uszkodzenia krocza. Jednak od tego czasu, właściwie od dnia porodu mam problem z łechtaczka... Podczas stymulacji nie odczuwam dawnego podniecenia, a takie odczucie jakby swędzenia, które daje przyjemność, ale z zaspokojenia swędzenia, a nie seksualną. Trudno mi to opisać. Dotykając lechtaczke czuje że muszę ją dotykać więcej bo czuję świąd którego zaspokojenie mi sprawia przyjemnosc. Daleko temu do podniecenia, przez co zbliżenia mnie wręcz irytuja. Poza momentem stymulacji nie odczuwam świądu, nie mam objawów infekcji. Co się mogło wydarzyć i co z tym zrobić?
KOBIETA, 35 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisanej sytuacji należy określić źródło problemu. W tym celu najlepiej udać się do ginekologa lub chirurga, który sprawdzi, czy w obrębie waginy nie doszło do uszkodzenia nerwów. Czasami taki stan pojawia się po porodzie i jest powodowany najczęściej poprzez napięcie mięśniowe i zmiany neurologiczne.

Może się też okazać, że kłopot ma charakter psychologiczny, który będzie wymagał wizyty u seksuologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nie-czuje-przyjemnosci-podczas-seksu-po-porodzie

https://portal.abczdrowie.pl/seks-po-porodzie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.