Co mogę zastosować na opryszczki w ciąży?

Witam. Mam pytanie od dwóch dni mam opryszczke na ustach zrobiła mi się w dwóch miejscach na ustach czy można stosować jakieś kremy będąc w 15 tygodniu ciąży? To już drugi raz mam coś takiego jak mogłabym to wyleczyć?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę stosować maść z acyklowirem oraz udać się do lekarza rodzinnego, który ustali wskazania do leczenie acyklowirem w tabletkach.