Co może oznaczać ból gardła i i prawego płuca po biegani?

Dzień dobry. Najpierw nawiążę do pytania. Kilka dni temu, po bardzo długiej przerwie,wybrałam się pobiegać, było już póżne popołudnie, ale dosyć gorąco ok 27 stopni. Gdy wróciłam, a biegałam ok 45 minut, strasznie bolało mnie gardło, po kilku godzinach mocno zachrypłam, a po 2 dniach doszedł ból tak jakby prawego płuca na dole.Czy to wszystko mogło stać się od biegania i co z tym moim bólem, który nasila się kiedy leżę niesamowicie. Dziękuję serdecznie za odpowiedz. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania i oceny pani stanu klinicznego (ew. rozszerzenia diagnostyki). Pani objawy najpewniej są objawem infekcji, ale konieczna jest diagnostyka różnicowa bólu w klatce piersiowej.