Gorączka, ostry ból gardła, suchy kaszel

W środe po poludniu dostalam goraczki.. 38,4 i mialam tylko ostry bol gardla. Kolejne dwa dni to 37 stopni C i bol gardla.. Co mi jest? Tabletki na gardlo nie pomagaja a ja nie moge nic połykać. Rano po raz pierwszy uslyszalam cos dziwnego w plucach. I zostal mi suchy kaszel ktory mnie bardzo meczy. Co to moze byc?

Aleksander Ropielewski

Najpewniej infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych. Bardziej jednoznacznie mógłby to stwierdzić po badaniu.