Co może oznaczać ból pleców u 25-latka?

Witam. Mam 25 lat, proszę mi powiedzieć czy ból pleców w moim wieku, boli a raczej plecy są jakby napięte ciągle lub jeśli boli to w 1 punkcie, może to być coś poważnego ? Jest to jeszcze na pewno odcinek piersiowy, końcówka bym powiedział. Naczytałem się że to może być od trzustki, od żołądka i innych i jestem cały w strachu. W ostatnim czasie miałem też bardzo dużo stresu w związku z rozstaniem, być może to będzie pomocne bo czasem odczuwam taki wewnętrzny niepokój. Ogólnie czuje się dobrze, ale nie mam ostatnio apetytu z rana, i czasem mam tak że zjem trochę a jestem już najedzony jakby. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę się udać do lekarza rodzinnego, zleci on podstawowe badania - morfologię krwi, próby nerkowe i inne - gdyby coś go niepokoiło - skieruje Pana do specjalisty. Ból może być też spowodowany zmianami w obrębie kręgosłupa - przepukliną, skrzywieniem, zmianą zwyrodnieniową - w razie potrzeby zleci Panu wykonanie badania obrazowego kręgosłupa.