Co może oznaczać częsty onanizm męża?

Witam . Na początku chciałabym opisać sytuację między mną a mężem . Jestem kobietą 35 letnią z bardzo " gorącym temperamentem " że tak to ujmę . Mój mąż jest bardzo szczęśliwy w sprawach łóżkowych , jednak nie stara się o to by mi sprawić przyjemność . Nie osiągam orgazmu z właśnie tego powodu . Przy pozycjach w których jestem mocno rozpalona mąż nie wytrzymuje i kończy się to tylko jego zadowoleniem . I tu pojawił się problem . Musiałam zająć się telefonem męża i zobaczyłam filmy pornograficze . Rozmawiałam z mężem o jego onanizowaniu się . Wytłumaczyłam mu swoje odczucia i pytałam czy musi to robić skoro jest bardzo spełniony w łóżku . Mąż odpowiada , że nie daje rady uprawiać seksu , gdyż jest zmęczony po pracy . Do tego tłumaczy , że nie robił tego często i że to przez to , iż codziennie w domu jest to samo . Zaznacza iż w domu tzn . Praca . Dom . Że mało czasu po pracy spędzaliśmy razem , że przez dzieci nie mamy za dużej prywatności - mówi , że w łóżku nie ma tego samego ale " jakoś tak wyszło " . Mimo rozmów nie potrafię zrozumieć jego zachowania . Z mężem robię wszystko co tylko można dla jego pełnej satysfakcji - jak pisałam wyzej on nie bardzo się stara w moim kierunku . Dlaczego mąż wolał onanizację od moich pieszczot ? - jestem kobietą wiec rozumuję , iż wolał robić to sam . Bardzo się z męczę psychicznie , gdyż on mówi , że nie woli tego robić sam , że tak wyszło . Jestem bardzo otwartą osobą i o wszystkim z nim rozmawiam . W tym temacie nie możemy dojść do porozumienia. Chce zaznaczyć iż jestem bardzo atrakcyjną kobietą a mój mąż jest chorobliwie zazdrosny i nie pozwala mi rozmawiać z mężczyznami bez jego obecności . Bardzo walczy o to bym nigdzie nie wychodziła tylko ciągle była przy nim - razem . On zaś może jeździć sam . Bardzo proszę o odpowiedź czy jego onanizm naprawdę mógł wynikać z tego , że rutyna codzienności w domu tzn . Dzieci , odpoczynek , obowiązki go zaczęły nudzić ? Czy może rzeczywiście mój mąż przez fakt , iż nie może mi dogodzić wolał się nie napracować i robić to sam ? Mówiłam mężowi co mi sprawia przyjemność a nawet pokazywałam . Czuję , że nie jest ze mną szczery . Błagam . Proszę o odpowiedź bo psychicznie nie mogę tego zrozumieć . Z góry dziękuję .

Dzień dobry,

Pani przypuszczenia dotyczące motywów męża mogą być słuszne. Skoro, jak sama Pani pisze, mąż nie potrafi (nie może) Pani zaspokoić, prawdopodobnie woli unikać seksu, a swój popęd seksualny zaspokaja poprzez masturbację. Zapewne zdaje sobie Pani sprawę, że wielu mężczyzn traktuje seks i swoją seksualną sprawność bardzo ambicjonalnie, a sytuacje, w których okazują się być mało skuteczni, starają się wypierać, zaprzeczać im czy bagatelizować. Wydaje się, że Pani mąż wybrał podobny sposób na radzenie sobie ze swoją "ułomnością" - wybrał masturbację, która go nie rozczarowuje jako mężczyzny, podczas której zbyt wczesny wytrysk nie jest już problemem. Jak sama Pani pisze, jest Pani osobą otwartą, nie mającą zahamowań w sygnalizowaniu swoich potrzeb - również seksualnych, co z całą pewnością trzeba uznać za wartość. Można jednak wysnuć wniosek, że Pani mąż taki nie jest, więc rozmowy o sprawach seksualnych, a szczególnie o problemach w tej kwestii, nie powodują jego otwartości, a wręcz przeciwnie - zamknięcie i niechęć do podejmowania tematu oraz podjęcia prób radzenia sobie z nimi. Z powyższego powodu warto byłoby namówić małżonka na konsultację seksuologiczną, podczas której być może zdałby sobie sprawę, że ucieczka przed problemami nie jest rozwiązaniem, uzyskałby dodatkową wiedzę na temat seksualności kobiety oraz - co najważniejsze - w wyniku której aktywnie podjąłby próbę naprawy komplikacji, o których Pani pisze. Warto też byłoby, aby nie sprowadzać opisanej sytuacji wyłącznie do "winy" męża - zwykle bowiem problemy małżeńskie interpretuje się jako problem pary, toteż dobrze byłoby, gdyby powyższa konsultacja dotyczyła Pani i męża.

Pozdrawiam.
Maciej Rutkowski www.abovo.bialystok.pl