Co może oznaczać obecność erytrocytów w moczu u dziecka?

Witam, 2,5 letnia córka ma podwyższone erytrocyty w moczu. Świeże 4-8 w polu widzenia i wyługowane 1-2. Reszta parametrów w normie. Barwa słomkowa, odczyn kwaśny 6,5. Brak białka, cukru, barwników żółciowych, acetonu. Nabłonki pojedyncze, leukocyty 0-1, bakterie nieliczne, pasemka sluzu pojedyncze. Oczywiscie wybieram się z wynikami do lekarza, jednak moze dowiem się czegoś wcześniej. Dodam, że badanie było robione 2 miesiące po terapii OEKOLPem ze względu na zrost warg sromowych. Nie wiem czy ma to związek, ale mówię bo tak było. Wargi są już rozdzielone a badanie moczu robimy na polecenie Pani ginekolog profilaktycznie. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana wizyta u nefrologa i lub urologa dziecięcego , a jakieś dolegliwości?