Co może oznaczać ten guzek w okolicy żuchwy?

Witam, jakiś czas temu wyczułam pod palcami coś w rodzaju guzka lub zgrubienia w okolicy żuchwy/dziąseł jak dotykałam policzka od zewnętrznej strony, dodam że po tej stronie jakieś dobre pare lat temu miałam leczonego zęba kanałowo, miałam z nim lekkie problemy i musiałam brać antybiotyki. Jakiś czas po wyczuciu tego guzka przy jedzeniu ukruszył mi sie ten problematyczny ząb, od czasu do czasu czuje dyskomfort, naczytałam się różnych opinii i strasznie sie martwię, poproszę o chłodna opinie, dziękuje
KOBIETA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Trzeba wykonać diagnostykę RTG i możliwie TK aby w 3D ocenić zęba i otaczającą kość. Jeżeli jest zmiana w kości to może pojawić się opisywany guzek na dziąśle. Ząb można leczyć ponownie pod mikroskopem i powinno się zagoić. Ząb powinien być odbudowany protetyczne aby nie dochodziło do sytuacji opisanej czyli pęknięcia korony zęba.