Co może znaczyć takie zgrubienie przy paznokciu?

Witam pojawiło mi się coś koło paznokcia , jest to zgrubienie które sie odnawia i leci z niego krew ...

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ciężko jest wskazać przyczynę problemu po przeczytaniu jednego zdania. Taka zmiana może mieć podłoże zapalne i ustąpić po kilku dniach. Może również sygnalizować problem wymagający konsultacji lekarskiej.

Jedną z przyczyn zgrubienia w okolicy paznokcia może być zanokcica paznokci. Jest to zapalenie ropne występujące w obrębie wałów paznokciowych. Obszar ten jest wówczas zaczerwieniony, obrzmiały i wywołuje ból. Zdarza się, że płytka paznokcia staje się wówczas przebarwiona lub zniekształcona.

Przyczyną takiego stanu jest uraz naskórka spowodowany nieodpowiednią pielęgnacją. Leczenie zależne jest od etapu choroby – czym wcześniej zareagujemy, tym szybciej pozbędziemy się problemu.

Więcej o tym schorzeniu przeczyta Pan w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zanokcica.

Aby ustalić odpowiednią diagnozę i wdrożyć leczenie niezbędna jest jednak wizyta u dermatologa w celu oceny zmiany. Być może przyczyna leży gdzie indziej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.