Co oznacza gniecenie w klatce piersiowej i ból pleców?

Witam od pewnego czasu czuje gniecenie w klatce piersiowej z prawej strony (pojawia się ono i znika) , dodatkowo towarzyszy temu ból pleców , co to może być ?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ucisk w klatce piersiowej, który bywa odczuwany jako gniecenie, może mieć różne przyczyny. Wśród nich wyróżnić można: choroby sercowo-naczyniowe, urazy lub choroby płuc. Czasem ma to związek z kręgosłupem, uszkodzeniem mięśni, a nawet schorzeniami układu pokarmowego. Kolejna przyczyna to stres.

W obecnej sytuacji powinien Pan udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego zaleci dalsze postępowanie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to pokieruje Pana do innego specjalisty.

Więcej przyczyn ucisku w klatce piersiowej można znaleźć w naszych artykułach, które znajdują się pod poniższymi adresami:

https://portal.abczdrowie.pl/ucisk-w-klatce-piersiowej-przeziebienie-przetrenowanie-stres,

https://portal.abczdrowie.pl/ucisk-w-klatce-piersiowej-i-gardle-przyczyny-i-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.