Co oznacza guzek pod pachą u mężczyzny?

Dzień dobry. Wyjechałem do pracy za granicę zbierać owoce z drzew. Już drugiego dnia pod moją pacha pojawił się bolesny guzek, który z dnia na dzień boli coraz mocniej i mierzy około 3cm. Moje pytanie- co to może być i jak sobie z tym poradzić? Czy może to być węzeł od mocnych i częstych ruchów rąk? Póki co nie mam możliwości pójścia do lekarza.

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to tzw. trądzik odwrócony, czyli stan zapalny gruczołów apokrynowych. Niestety w leczeniu konieczna może być antybiotykoterapia, a czasem nawet chirurgiczne nacięcie zmiany.