Co oznacza niskie położenie macicy w ciąży?

Witam, jestem w 12 tyg ciąży i lekarz poinformował mnie że mam nisko łożysko i trochę się oszczędzać. Dalej chodzę do pracy o przez 8h siedzę w bezmala jednej pozycji. 3 tyg temu lekarz powiedział o tyłozgięciu macicy, czy to i nisko łożysko jest powiązane ze sobą?

Lek. Michał Lenard

Nisko położone łożysko i tyłozgięcie nie są stanami powiązanymi ze sobą. Niskie położenie łożyska nie musi wiązać się z żadnym ryzykiem, a w ciągu rozwoju ciąży może unieść się ku górze i nie stanowić zagrożenia. Wskazany jest oszczędzający tryb życia, proszę unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Pozdrawiam!