Co oznacza obrzęk małżowin nosowych?

Witam! Moim problemem jest bardzo duży obrzęk małżowin nosowych. Byłam już u kilku laryngologów. Nie pomagały żadne spraye, sterydy, krople itp. Doradzono mi zabieg elektroredukcji. Kiedy już się nastawiłam na niego i umówiłam do przychodni przyszpitalnej (żeby uzyskać skierowanie, bo wcześniej chodziłam prywatnie na konsultacje), pani laryngolog mi go odradziła. Tłumaczyła, że jest to zabieg ostateczny i że może mi się nawet, tu cytuję "zapaść nos". Zaleciła mi udanie się w pierwszej kolejności do alergologa (u którego już byłam, mam stwierdzoną alergię na pyłki traw na które chce się odczulić, ale mam świadomość tego, że to może potrwać nawet kilka lat). Bardzo proszę o informację, czy zabieg jest faktycznie, aż tak inwazyjny, bo sama nie wiem co mam robić. Nie chcę tracić czasu na chodzenie po różnych lekarzach, kiedy mam problemy z oddychaniem i chciałabym jak najszybciej temu zaradzić. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

w razie potrzeby zapraszam wykonuję takie zabiegi codziennie w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w ustalonym wcześniej terminie
www.laryngologbydgoszcz.pl