Co oznacza ognisko osteolityczne w RTG płuc?

Witam, w rtg pluc robionym rok temu wyszlo mi: w rzucie prawego zebra 2 mm ognisko osteolityczne - w.kostna? g. pozapalny? W Internecie wszedzie pisze, ze to zmiany nowotworowe czesto, a przy wypisie ze szpitala nikt nawet nie mowil ze mam gdzies z tym isc/obserwowac. Czy to powazne?

Ogniska osteolityczne ,rzeczywiście mogą być onkologicznie podejrzane i wymagają wyjaśnienia w dodatkowych badaniach. Proszę powtórzyć RTG kl piersiowej i jeżeli zmiana utrzymuje się od roku , to zgłosić się do Poradni Onkologicznej na konsultację ( bez skierowania )