Co oznacza opuchlizna podniebienia?

Boli mnie ząb siódemka u góry w zębie niema dziury jednak cały jest obolaly jak go dotkne językiem palcem bądź zacisne szczękę. Jednak problem jest w tym że podniebienie w miejscu zaraz koło zęba bardzo boli jak dotkne zaczyna aż boleć głowa i jest tak jak by spuchniete w tym miejscu. Co to może być? Wizytę u dentysty mam dopiero za kilka dni .

Podane objawy mogą sugerować zapalenie tkanek okolowierzchołkowych i konieczność leczenia kanałowego, jednak właściwą diagnozę można postawić tylko na podstawie badania klinicznego i zdjęcia RTG. Wskazana wcześniejsza wizyta w gabinecie stomatologicznym.