Co oznacza opuchnięcie nogi po ugryzieniu?

Witam mojego męża ugryzl jakis owad przy obinaniu tui, ślad wyglada jak jak po szpilce (czerwona kropka) po niżej ukąszenia noga napuchla i jest czerwona ( w okolicach kostki ) nie był to chyba kleszcz bo oprocz tych objawów nie ma nic wbitego. Prosze mi piwiedziec czy to cos poważnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie pani opisu nie można określić stanu klinicznego pani męża. Jeśli objawy są nasilone lub nie będą ustępować w ciągu kilku dni, sugerowałbym udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i pokierowania dalszą diagnostyką.