Co oznacza osłabienie po rzuceniu palenia?

Mąż po odstawieniu palenia jest bardzo słaby, nie ma na nic siły nawet przejść kilku metrów do łazienki. Rzucił palenie, bo zachorował na grupę. W 2014 roku miał dławicę serca. Założono jem stenta. 20. 06.18 mamy bilety kupione na samolot. Boję się go zabrać do samolotu. Nie wiem czy to są objawy po odstawieniu palenia(około40 lat) , czy może coś z układem krążenia, bo ciśnienie raz jest bardzo wysokie, razdobre i niskie. Przyjmuje leki na nadciśnienie i ma także leki pod język wyrazie takich sytuacji kiedy ciśnienie jest dość wysokie. Moje pytanie brzmi: czy może lecieć samolotem? Bardzo się boję.

Lek. Paweł Szadkowski

Nagłe osłabienie nie powinno raczej wynikać z zaprzestania palenia. W pierwszej kolejności podejrzewałby przyczyny kariologiczne. Na państwa miejscu skonsultowałbym się z lekarzem prowadzącym (optymalnie kardiologiem) i dopiero po ustabilizowaniu stanu lub wyjaśnieniu przyczyny podejmował się podróży.