Co oznacza prawdopodobnie ognisko degeneracyjne istoty białej na tle naczyniopochodnym?

Kobieta, lat 32. Badanie MRI głowy: W sąsiedztwie tylnej części trzonu prawej komory bocznej widoczne ognisko szerokości do 7mm o podwyższonym sygnale w obrazach T2-zależnych i sekwencji Flair bez cech restrykcji dyfuzji wody. Obraz MR niespecyficzny-prawdopodobnie ognisko degeneracyjne istoty białej na tle naczyniopochodnym. Co to oznacza?

To znalezisko przypadkowe, bez większego znaczenia, przemawia za chorobą drobnych naczyń, można suplementy stosować z koalicji dr Ratha np Areteriforte, Vitacor plus