Co oznacza śluz w stolcu po leczeniu antybiotykiem?

Witam mam pytanie. 8 marca dostałem antybiotyk augmentin 875 na tydzień czasu, podczas stosowania antybiotyku miałem biegunki oczywiście brałem probiotyki do niego. Mija 2 tygodnie czasu od zakończenia brania antybiotyku i zauważyłem pokryte sluzem /galereta stolce i czasem biegunki, więcej objaw nie mam. Co może być tego przyczyną?. Czy można brać dalej probiotyki aby odbudować florę bakteryjną jelit?.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Śluz w kale, który wystąpił u Pana może oznaczać uszkodzenie błony jelit spowodowane stosowaniem antybiotyku. Jeśli obecna jest biegunka i ból brzucha,to proszę skontaktować się z lekarzem. Warto zakupić preparaty probiotyczne, zawierające w swoim składzie szczepy dobroczynnych bakterii, np. Dicoflor 60, Floractin, Sanprobi IBS, Acidolac, czy Osłonka. Wśród dostępnych preparatów możesz również znaleźć synbiotyki, które w swoim składzie oprócz bakterii probiotycznych zawierają tzw. prebiotyki ułatwiające "dobrym bakteriom" kolonizację jelit (zapewniają bakteriom dobre warunki rozwoju), np. Sanprobi Super Formula, Synbiotex.

Zapraszam do artykułu:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/biegunka-po-antybiotyku%3famp=1

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/objawy-ktore-moga-swiadczyc-o-zaburzonej-florze-bakteryjnej-jelit%3famp=1

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska