Co oznacza takie krwawienie miesiączkowe?

Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie krwawień miesiączkowych ponieważ pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło. Mianowicie zazwyczaj miesiączka kończyła się plamieniami maksymalnie po 5-6 dniach. Aktualnie 5 dzień okresu a ja mam nadal krwawienie, które jednak uwidacznia się tylko podczas oddawania moczu. Miesiączka zaczęła się dwudniowym brązowym plamieniem. Do lekarza idę dopiero za 3 tygodnie i trochę się martwię czym to może być spowodowane

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie każde krwawienie miesiączkowe będzie wyglądało tak samo. Na cykl miesiączkowy wpływa bardzo wiele czynników, dlatego i okres w różnych miesiącach może wyglądać inaczej.

Nasi specjaliści są zdania, iż brązowe plamienie często poprzedza zwykłe krwawienie miesiączkowe. Nie jest to więc nic niepokojącego. Czas trwania krwawienia również może być różny. Mimo to, warto udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania, aby mieć pewność, że nie złego się nie dzieje.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-brazowe-plamienie-przed-okresem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-tydzien-przed-okresem-a-poronienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-dwa-dni-przed-okresem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.