Co oznaczają gęste upławy podczas menstruacji?

Dzień dobry, Mam 21 lat. Zazwyczaj miesiączkuje regularnie, ale podczas tego cyklu zamiast owulacji pojawiła się u mnie brązowa gęsta wydzielina, upławy trwały 2 tygodnie. Nie miałam żadnych dodatkowych objawów. Nie pojawiły się u mnie również objawy owulacji. Wyjątkowo piersi się nie powiększyły, brzuch również nie był spuchnięty, a śluz nie był przezroczysty. Nie dostałam w tym miesiącu również miesiączki w odpowiednim terminie. Okres spóźnia mi się już 5 dni. Wykonałam dwa testy w równych odstępach czasowych-test wyszedł negatywny. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

brązowe upławy w środku cyklu mogą mieć wiele różnych przyczyn. Bardzo często w ten sposób objawiają się zaburzenia hormonalne. Czasem przyczyną są mięśniaki macicy, polipy lub nadżerka szyjki macicy.

Aby określić, jaka była przyczyna u Pani, proszę udać się do ginekologa i wykonać badania. Możliwe, że oprócz badania ginekologicznego trzeba będzie również wykonać badania hormonalne.

Podobne pytania umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-do-trzech-miesiecy-i-2-tygodniowe-plamienia-po-miesiaczce,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-tygodniowe-przed-okresem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/2-tygodniowe-krwawienie-u-20-latki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.